Zdaniem eksperta
Artykuły
Jak badać maszynistę?
Każdy, kto przynajmniej raz wykonywał badania lekarskie na jakiekolwiek stanowisko w kolejnictwie zgodzi się, że wymagania lekarskie stawiane pracownikom nie odpowiadają charakterystyce pracy. Projekt Maszynista 5.0 ma za zadanie zrewolucjonizować podejście do bezpieczeństwa transportu kolejowego w tym obszarze.
O symulatorach słów kilka…
W Europie Zachodniej symulatory są znane i wykorzystywane do szkolenia maszynistów od lat 90. ubiegłego wieku. Również w Polsce. Z ta różnicą, że znany i wykorzystywany był przez długie lata jeden symulator należący do PKP. Po katastrofie pod Szczekocinami Minister Infrastruktury i Rozwoju w dniu 10 lutego 2014 r. podpisał rozporządzenie, zgodnie z którym od dnia 1 stycznia 2018 r. każdy czynny zawodowo maszynista miał podlegać przeszkoleniu na symulatorze w wymiarze 3 godzin rocznie.
Szybkość przyjazdu strażaków decyduje o czyimś życiu
O możliwościach wykorzystywania symulatorów i rzeczywistości wirtualnej w procesie szkolenia strażaków województwa zachodniopomorskiego rozmawiamy z Jackiem Jagodzkim, Naczelnikiem Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie.
Strona: 1/4
- Strona: bieżąca1
- Strona: 2
- Strona: 3
- Strona: 4
- następna
- Przejdź na koniec