Jesteś tutaj: Start / O nas

O nas

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Naszą misją jest poprawa bezpieczeństwa na kolei poprzez doskonalenie umiejętności maszynistów przy wykorzystaniu potencjału symulatorów kolejowych

 

Redaktorem Naczelnym serwisu symulatory.net.pl jest Tomasz HupałoTomasz Hupało

Magister zarządzania, ukończył studia podyplomowe w zakresie ochrony danych osobowych na Akademii Leona Koźmińskiego. Aktualnie radca Prezesa w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej, poprzednio dyrektor biura Prezesa w Urzędzie Transportu Kolejowego, w którym pracował w latach 2012 – 2016. Od początku kariery zawodowej związany z tematyką ochrony praw konsumentów, w tym osób o szczególnych potrzebach na rynku telekomunikacyjnym i kolejowym. 

Członek Rady Dostępności działającej przy Ministrze Inwestycji i Rozwoju, mediator sądowy. 

CV Tomasz Hupało

Współautor projektu Stół bez kantów oraz Kodeksu Jakości Świadczonych Usług Dodanych. Współautor Porozumienia na rzecz ochrony dzieci w Internecie. Reprezentował Prezesa UKE w zespole Pełnomocnika Rządu do spraw Równego Traktowania. Autor programu Certyfikat Prezesa UKE  nagrodzonego na World Summit on Information Society Forum 2016.

Autor Rekomendacji Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego  Obsługa osób o ograniczonej możliwości poruszania się na rynku pasażerskich usług kolejowych. Autor projektu Kolej na dostępność. Autor założeń ze strony UTK do ustawy o pozasądowym rozwiązywaniu sporów konsumenckich implementującej Dyrektywę 2013/11/UE ADR. Autor założeń powołania Rzecznika Praw Pasażerów Kolei przy Prezesie Urzędu Transportu Kolejowego. Współautor programu edukacyjnego Kolejowe ABC. Pod jego redakcją serwis www.utk.gov.pl zdobył wyróżnienie w V edycji konkursu Strona Internetowa Bez Barier, natomiast w VI edycji tego konkursu serwis www.pasazer.info.pl zajął I miejsce. 

Autor założeń projektu aplikacji ePodróż zgłoszonego przez UTK w konkursie w ramach Działania 2.1. Wysoka dostępność i jakość e-usług publicznych w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020.

Współautor koncepcji Zintegrowanego systemu zarządzania transportem w zakresie obsługi osób o szczególnych potrzebach.

Laureat Listy 100 za działalność na rzecz rozwoju umiejętności cyfrowych w Polsce.

Miłośnik kolei w każdym wydaniu, pasjonat modeli kolejowych.

Konsultantem merytorycznym serwisu symulatory.net.pl jest Tomasz Chomicki

Inżynier branży ICT. Od 16 lat uznany ekspert w dziedzinie IT i rozwiązań teleinformatycznych dla sektora B2B.

Prywatnie pasjonat zastosowań rzeczywistości wirtualnej w procesie doskonalenia zawodowego i zastosowań w dziedzinach nauki i biznesu.

 

Wydawcą serwisu symulatory.net.pl jest  Paweł Lewandowski

Dziennikarz i wydawca z wieloletnim doświadczeniem, z wykształcenia ekonomista i filolog. Zainteresowania zawodowe: gospodarka, biznes, media.

Miłośnik podróżowania, raczej kolejami żelaznymi niż samochodem. Opiekun kota Hultaja.

 

Artykuły

Przejdź do - Symulator Kolejowy

Symulator Kolejowy

Maszynista kolejowy swoje doświadczenie zbiera latami, niejednokrotnie nie mając możliwości przećwiczyć w ciągu całego okresu aktywności zawodowej wszystkich przypadków zdarzeń i incydentów. Maszyniści swoje umiejętności bezpiecznego prowadzenia pojazdu kolejowego doskonalą w swojej codziennej pracy oraz podczas cyklicznych szkoleń. Uzupełnieniem procesu doskonalenia umiejętności bezpiecznego prowadzenia ruchu kolejowego powinno być wprowadzenie do cyklu szkoleń jazdy
w symulatorze kolejowym.

Czytaj więcej o: Symulator Kolejowy